Pomysły na prezent DIY

Prezenty kupujemy na różne okazje. Zdecydowanie jednak największą radość naszym bliskim sprawiają prezenty, które wykonamy własnoręcznie. Tzw. prezenty DIY ( z ang. Do it yourself), są bardzo proste do wykonania, wymagają niewielkich nakładów finansowych, a efekt końcowy nierzadko może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Podstawą, aby wykonać ciekawy i przede wszystkim trafiony prezent DIY jest pomysł. W naszym poniższym artykule, przedstawimy państwu najciekawsze pomysły na praktyczne prezenty DIY. Z pewnością sprawią one radość każdemu, kto zostanie nimi obdarowany.

Skarbonka DIY – idealny prezent dla oszczędnych 

Skarbonka diyW sytuacji, kiedy naprawdę nie mamy żadnego pomysłu na prezent, najlepiej sprawdzi się coś, z czego każdy – niezależnie od zainteresowań – będzie korzystał. Takim przedmiotem jest z całą pewnością skarbonka. Z czego możemy wykonać skarbonkę? Pole możliwości w tym zakresie jest nieograniczone. Zdecydowanie najładniej będzie ona jednak wyglądała, jeśli do jej zrobienia wykorzystamy np. bardzo efektowny słoik. Wystarczy, że pomalujemy go farbami do szkła lub akrylowymi a następnie pokryjemy lakierem. Wieczko warto zabezpieczyć przed otworzeniem, ale w taki sposób, aby skarbonki nie trzeba było zbijać, aby dostać się do zawartości, ale tak, aby mogła ona służyć przez wiele lat. Otwór do wrzucania monet możemy wykonać za pomocą rozgrzanego (np. nad gazem) gwoździa. Taka skarbonka, z pewnością będzie nie tylko bardzo oryginalna, ale też efektowna. 

Elegancki świecznik z… butelki po winie

butelka winaButelki po winie, to idealny materiał na oryginalny prezent DIY. Tym samym, jeśli dysponujemy np. ciemnozieloną butelką po winie, mamy bazę do stworzenia oryginalnego i bardzo efektownego świecznika. Jak go wykonać? Butelkę w pierwszej kolejności należy dokładnie umyć oraz usunąć z niej etykietę oraz klej. Najlepiej wykorzystać do tego celu płyn do mycia naczyń. Zanim zaczniemy ozdabiać butelkę, która stanie się świecznikiem, należy dać jej porządnie wyschnąć. 

Kiedy nasza butelka już wyschnie, możemy przystąpić do jej ozdabiania. Do tego celu możemy wykorzystać tak naprawdę wszystko: począwszy od farb do szkła, poprzez farby akrylowe, na modelinie czy plastelinie kończąc. Ważne jest jednak to, aby niezależnie od tego, czym zdecydujemy się ozdobić nasz świecznik z butelki po winie, na samym końcu pokryć go bezbarwnym lakierem. Wówczas, będzie on nie tylko trwały, ale też zyska ciekawy połysk. Świeczkę w takim świeczniku umieszczamy w otworze butelki. 

Ręcznie robiony szal

szalik diy

 

Dla osób, które mają choćby minimalne zdolności manualne, ciekawym pomysłem na prezent DIY, który mogą one wykonać, jest ręcznie robiony – na drutach lub szydełku – szalik. Z pewnością idealnie sprawdzi się on szczególnie jesienią i zimą. W Sieci dostępnych jest mnóstwo tutoriali, dzięki którym, bez najmniejszego problemu, będziemy w stanie wykonać taki szalik. Odrobina pracy i gotowe! Osoba, którą obdarujemy takim prezentem DIY jak szal, z pewnością doceni nie tylko to, że jest on oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, ale też i nasz czas, który poświęciliśmy, aby taki szal wykonać.

 

Polecamy również prezenty na różne okazje. Najważniejsze pomysły na prezenty znajdziesz poniżej:

Świat prezentów
Logo