Prezent na dzień ojca – Jaki wybrać? Pomysły!

Wybór prezentu na Dzień Ojca to wyzwanie, przed którym stajemy rokrocznie. Często cieszymy się z częstotliwości tego święta, bo jest to uroczystość wyjątkowo rodzinna, skupiająca się na najcenniejszych wartościach, takich jak miłość, przyjaźń i opiekuńczość. Jednocześnie to, jaki prezent na Dzień Ojca wybrać, często napawa niepokojem. Wówczas, wybierając prezent dla ukochanego taty, warto posłużyć się pewnego rodzaju mapą, która skupia w sobie najczęściej wykorzystywane podczas tego święta motywy, a jednocześnie podchodzi do tych tematów w wyczerpujący i odkrywczy sposób. Temu właśnie służy ten artykuł.  

Prezent na Dzień Ojca – gadżeciarze vs tradycjonaliści

jaki prezent na dzień ojcaPierwszą kwestią, którą warto rozważyć, podczas wybierania upominku dla taty, jest to, czy tata należy raczej do tradycjonalistów, czy też do przysłowiowych gadżeciarzy. Pomysły na prezent na Dzień Ojca szybciej znajdziemy, precyzując kategorię przedmiotów, w jakiej będziemy się poruszać. W tym celu wystarczy np. przejrzeć listę ostatnich zakupów rodzica, zwracając uwagę na to, w jakim stylu są wybrane przez tatę przedmioty.

Jeśli wybiera zegarek, to czy jest to tradycyjny zegarek na skórzanym pasku czy może smartwatch lub nowoczesny zegarek drewniany? Używa stojaka do selfie, czy raczej robi je bez przysłowiowych “gadżetów”? A może w ogóle nie interesują go media społecznościowe? To, jakie przedmioty rodzic wybiera na co dzień, w kwestii tych wartości (tradycja vs nowoczesność) podpowie, w jakim kierunku pójść, wybierając prezent dla taty na Dzień Ojca. Jeśli nadal mamy wątpliwości, jaki prezent wybrać, można także zapytać tatę o to, jaki ma pogląd na jakiś z tematów, który koncentruje się na konflikcie wspomnianych tu postaw. Kiedy już nabierzemy pewności, jaki kierunek obrać, można udać się po prezent, najbardziej dopasowany do wybranego stylu życia.

Tata, który kocha nowości

Najprostszym wyborem prezentu dla osób, które są fanami technologii i nowoczesnych rozwiązań, jest wybór pojawiających się na rynku nowości technologicznych. To, czego dokładnie dotyczyć będzie dana nowość, warto dopasować do tego, czym na co dzień zajmuje się obdarowywana osoba. Pamiętajmy, że w przypadku nowości technologicznych wybór jest bardzo szeroki, bo – z ciekawszych propozycji –  zdecydować możemy się możemy choćby na mały oczyszczacz powietrza (dla ojca – miłośnika zdrowia i dbania o dom) lub przenośne głośniki, pozwalające cieszyć się muzyką (dla ojca nowoczesnego, który uwielbia Spotify). Oba z tych produktów trafiły do rankingu najbardziej pożądanych, technicznych nowości 2021. Pamiętajmy, że w przypadku tej kategorii trzeba trzymać rękę na pulsie, rokrocznie sprawdzając choćby tego typu rankingi. W przypadku tego typu prezentów nie ma nic lepszego, niż podążanie za trendami, by wybrać taki prezent dla taty na Dzień Ojca, jaki obecnie mają/chcą mieć wszyscy.

Tata, który stawia na tradycję

Dla taty, który uwielbia tradycję, uniwersalność i elegancję, upominek także można wybierać z wielu opcji. Błędnym przekonaniem jest to, że klasyka ogranicza. W tym wypadku także kierujemy się podczas wyboru prezentu tym, co każdy chciałby posiadać (bo dana rzecz wyznacza status i wspomniane tu wartości), jednak wybór prezentu tego typu nie ma nic wspólnego z podążaniem za modą. Przeciwnie, zawsze dokładnie wiemy, czego poszukiwać, bo lista prezentów, należących do tej kategorii pozostaje niezmienna: portfel, krawat, zegarek, cygara, whisky, spinki do mankietów, wieczne pióro, czy perfumy. W przypadku każdego z tych przedmiotów warto postawić na markę z tradycją. Szukamy więc kolejno, np.:

– krawat/muszka: EM Men’s Accesories, Lerymond, Emanuel Berg, Miller

– zegarek: Rolex, Omega, Longines

– cygara: El Rey del Mundo, Cohiba, Bolivar, Fonesca

– whisky: np. Highland Park Triskelion, Balvenie Stories: Week Of Peat

 spinki do mankietów: Tommy Hilfiger, Boss

– wieczne pióro: Parker, Montblanc

– perfumy: do klasyki należą choćby Guerlain Vetiver, czy Terre d’Hermes

Prezent na dzień ojca – prezenty spersonalizowane

prezenty spersonalizowane dla ojcaKolejnym z “bloków tematycznych”, pod kątem których powszechnie rozpatruje się prezenty dla taty, są upominki spersonalizowane. Po pierwsze, pamiętajmy, że są to prezenty niezwykle atrakcyjne, co wynika z tego, że na rynku fakt, czy dany produkt ma dodaną opcję spersonalizowania, często przesądza o zakupie danego produktu przez znaczną część klientów. Po drugie, trzeba mieć na uwadze, że to rozwiązanie, mające przecież na celu oryginalność, paradoksalnie, przez ogromną popularność poniekąd powszednieje. Czy to znaczy, że prezent na Dzień Ojca tego typu należy przekreślić? Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Absolutnie nie trzeba produktów personalizowanych przekreślać. Warto jednak podejść do nich z nieco bardziej unikatowej strony, zauważając np. że personalizowanie to nie tylko tak popularne dodanie do czegoś napisu (grawer, nadruk itp.), ale także zakupienie komuś możliwości uszycia koszuli na miarę lub skomponowania własnych perfum. Ciekawą opcją jest także możliwość stworzenia spersonalizowanego planera.

Podchodzenie do tego tematu w ten sposób – tak unikalnie, jak się tylko da – oczywiście nie jest konieczne. To rozwiązanie dla tych, którzy pragną, by prezent był tak unikatowy, jak to tylko możliwe, by wykorzystać cechę produktów personalizowanych do maksimum. Kiedy jednak można odpuścić sobie taką tendencję? Zdecydowanie na pierwszy Dzień Ojca. Wówczas jest poniekąd przeciwnie, bo prezent sytuujący się na drugim końcu skali, uderzający w maksymalny kicz, staje się paradoksalnie najbardziej uroczym i pożądanym (notabene, kicz i kamp to teraz także wzięta estetyka). Wówczas np. koszulka z napisem “tata roku” wywoła uśmiech uznania, nie budząc pomiędzy obdarowywanym a obdarowanym żadnego zgrzytu. Pierwszy Dzień Ojca aż prosi się o spersonalizowany prezent, który podarowuje się głównie na okazje niepowtarzalne, a taka właśnie jest ta uroczystość.

Dzień Ojca to wyjątkowy czas, podobnie jak dzień mamy, w którym to dziecko ma szansę zaopiekować się rodzicem, obdarowując go. Korzystajmy z tej okazji, jednocześnie pamiętając, że do wszystkich wymienionych tu prezentów należy dodać jeszcze coś – miłość, uznanie i czas. Żadne inne, nawet najbardziej oryginalne pomysły na prezent na Dzień Ojca tego rodzaju podarunków nie zastąpią.

Świat prezentów
Logo