Prezent na imieniny – pomysły dla każdego!

Imieniny to święto, na które od lat, obowiązkowo, wybiera się stały prezent – kwiaty. W przypływach ekstrawagancji uzupełnia się to słodyczami, które nie zawsze są umiejętnie dobrane. Czy warto i można wyjść nieco poza to tradycyjne wyobrażenie o imieninach, lub też potraktować tradycję tak, by wydobyć z niej to, co najlepsze? O jakie upominki uzupełnić te “obowiązkowe” elementy świętowania imienin?

Prezent na imieniny – czy kwiaty wystarczą?

I tak, i nie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będą podane. Kwiaty należy także dostosować do osoby, którą obdarowujemy. Inaczej wybierzemy w tej kwestii prezent na imieniny dla mamy, inaczej prezent na imieniny dla taty, a jeszcze inaczej upominek dla przyjaciółki. Dla rodziny możemy skomponować bukiet z kwiatów w jakiś sposób zobowiązujących, takich jak np. róże (tu jednak warto wybrać nie te, które są czerwone). Ciekawym rozwiązaniem może być kwiat w doniczce.

Co więcej, jeżeli szykujemy prezent imieninowy dla domowników, tego typu kwiat możemy udekorować sami, dodatkowo kupując piękną osłonkę na doniczkę, w których można przebierać (osłonki etno, romantyczne, minimalistyczne itp.,). Prezent dla mamy na imieniny może być nietypowy, np. zbiór ziół kuchennych w doniczce z piękną osłonką. Pozwoli to poniekąd spersonalizować upominek i uczynić tradycyjnie otrzymywane kwiaty czymś wyjątkowym.

Dla osób, które znamy krócej podarowujemy kwiaty, które nie są zobowiązujące, takie jak np. gerbery, frezje, czy goździki. Od lat panowało przekonanie, że kwiatów nie wręczamy mężczyznom, co powoli ulega zmianie. Najbezpieczniejszym wyborem okaże się wręczenie kwiatów mężczyznom z rodziny (w związku z tym bukiet to trafiony prezent dla taty na imieniny) lub tym, których dobrze znamy. Jeśli jesteśmy odważni (i równie odważna jest świętująca osoba) można silić się podczas komponowania prezentu na zabawę, podarowując owszem, bukiet, ale nie z kwiatów, tylko np. z lubianych przez solenizanta słodyczy (tego typu bukiety można dostać w sklepach w gotowej formie). To dobre rozwiązanie także na imieniny dziecka.

Tradycyjne prezenty imieninowe

Tradycyjny bukiet warto urozmaicić słodyczami, np. bombonierką. Ciekawym podejściem do tego tematu będzie zakup bombonierki spersonalizowanej. Wybieramy wówczas często tradycyjny produkt – krówki, ptasie mleczko itp., a personalizowane jest opakowanie. Równie interesującym wyborem jest zdecydowanie się na wybór modnych obecnie boxów, albo komponowanych przed obdarowującego, albo boxów-niespodzianek.

Tego typu unikalne pudełko ze słodyczami można zamówić raz lub zakupić dla obdarowywanego subskrypcję na boxy, jeśli uwielbia słodycze. Inną, ciekawą propozycją na urozmaicenie tradycyjnego wyboru w postaci kwiatów jest zakupienie zestawu herbat. Produkty to np. zbiory różnego rodzaju herbat w estetycznych, drewnianych skrzyneczkach (to idealny prezent imieninowy dla mamy, jak i koleżanki) lub zestawach w formie kosza, czasami z dodatkiem równie atrakcyjnych kosmetyków. Jeżeli nie znamy się na tym, jakich kosmetyków używa dana osoba, lub nie czujemy, że ich podarowanie jest stosowne, szukajmy zestawów, w których kompozycję herbat uzupełnia syrop lub dobrej jakości miód. Tak skomponowany podarunek to równie doskonały prezent imieninowy dla taty, zwłaszcza, jeśli imieniny odbywają się w chłodniejsze miesiące, gdzie nie ma nic lepszego, niż dobra herbata z dodatkiem wysokiej jakości miodu czy pysznego syropu.

Pomysły na prezent na imieniny – podkreśl cechy osoby obdarowywanej

prezent imieninowyZabiegiem nie mniej związanym z tradycją będzie symboliczne potraktowanie imienia solenizanta. Imię, tak potocznie jak i religijnie, niesie za sobą pewne znaczenie, łącząc się z konkretnymi cechami charakteru, które to imię ma ponoć nadawać od urodzenia osobie, która je nosi.

Nie trzeba jednak traktować tej informacji dosłownie (nikt oczywiście tego nie udowodnił, to tylko przesąd). Warto jednak pamiętać, że takie ujęcie imienin ma swoje ugruntowanie w tradycji i może wskazać, w jakim kierunku podążać. Imię wyznacza (przynajmniej w teorii) osobowość danej osoby, szykując więc prezent można wybrać to, co także pozwoli wyjść na przeciw osobowości i charakterowi solenizanta. Dziecku można zafundować zabawkę (choćby misia) zdobioną jego/jej imieniem. Osoba, która jest skłonna do przemyśleń chętnie wyrazi siebie w personalizowanym notatniku.

Z kolei ta, która czuje się jak ryba w wodzie, surfując codziennie po Internecie i pobierając multum plików, z pewnością ucieszy personalizowany pendrive lub powerbank (idealny prezent dla taty na imieniny). Kiedy imieniny obchodzi nasza bratnia dusza, warto zobaczyć pomysły na prezenty dla przyjaciółki.

Jeśli dobrze znamy osobę, warto postawić na zakup przedmiotu, którego będzie używała na co dzień. Codziennie przypominać będzie o tym, że ma wokół siebie życzliwych bliskich. Koleżankę z pewnością ucieszy ciekawy kubek (np. z zabawnym tekstem, który codziennie rozjaśni oblicze przyjaciółki lub przyjaciela), który połączyć można z tradycją w taki sposób, że wsypie się do kubka w słodycze. Święto to także przypomnienie danej osobie, że powinna się o siebie troszczyć. W tym wypadku idealny prezent dla mamy na imieniny to np. spersonalizowany koc lub box z produktami do domowego spa, który doskonale uzupełnią kwiaty i bombonierka.

Na zakończenie

Pamiętajmy także – mając na uwadze wszystkie wymienione tu pomysły – że czasami warto zwrócić się, właśnie po imieniu, z troską i życzliwością do danej osoby, pytając się, jaki prezent na imieniny wybrać. Czasami ten gest troski będzie upominkiem najdoskonalszym, a sam zakup będzie jedynie dodatkiem do tego, że pamiętamy i bierzemy pod uwagę potrzeby solenizanta. Zawsze wybierajmy prezent dla osoby świętującej, nie przez pryzmat tylko i wyłącznie przez pryzmat naszego gustu, bo to prezent dla solenizanta, nie dla nas. Sprawdź nasze pomysły na prezenty urodzinowe lub też bardziej zależne od płci czyli prezenty dla niego i dla niej.

Świat prezentów
Logo